Koktajle to idealna propozycja na posiłki w tak upalne dni!

Truskawki! Trwa upragniony i wyczekany truskawkowy sezon! Nie powstrzymujcie się, bo wszystko co dobre, szybko się kończy. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej i poeksperymentujcie nieco. Dzisiaj proponujemy pyszny, orzeźwiający koktajl, którego skład to mix arbuza, truskawek, mięty i mleka.
Czy wiecie, że nasze lokalne truskawki mają dużo więcej witaminy C od cytrusów? Porcja truskawek (ok. 900 gram) zapewnia nam dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę! Mięta, która łagodzi skurcze i napięcie w przewodzie pokarmowym nadają koktajlowi moc orzeźwienia. Propozycja idealna w tak upalne dni! 🙂

Składniki koktajlu:

• około 200g arbuza
• około 250 g truskawek
• 1 szklanka mleka
• świeża mięta
• opcjonalnie możesz dodać gałkę lodów śmietankowych 😉

Wszystkie składniki zmiksuj na gładką masę. Jeśli chcesz rozcieńczyć koktajl, dodaj wody ile chcesz. Przed podaniem schłodź lub dodaj kostki lodu.

Te i inne posiłki znajdziesz w naszych programach żywieniowych. Wprowadź urozmaicenie do swoich posiłków, wzbogać swoje menu w cenne składniki odżywcze! A jeśli potrzebujesz pomocy dobrego dietetyka zadzwoń i umów się na konsultację! Sięgnij z nami po zdrowie! Zapraszamy do współpracy.:)