Kolejny raz zostałyśmy ciociami ;) !

Z ogromną przyjemnością chwalimy się cudowną wiadomością! Po raz kolejny zostałyśmy „ciociami” 😀 Szczęśliwi rodzice już za kilka miesięcy będą cieszyć się długo wyczekiwanym potomkiem!

Problem z poczęciem dziecka z każdym rokiem się nasila. Szacuje się, że co piąta para w Polsce w wieku rozrodczym ma problem z poczęciem dziecka (ok. 20% par, 1,5 miliona kobiet i mężczyzn, niektóre statystyki mówią nawet o 3 milionach!).

Bardzo dobrą informacją jest to, że świadomość przyszłych rodziców dotycząca wpływu diety na poczęcie dziecka jest coraz większa. Dieta propłodnościowa wspomaga organizm i układ rozrodczy. To dieta bogata w kluczowe dla płodności składniki niezbędne do produkcji i działania hormonów, tworzenia komórki jajowej i plemników, regulowania owulacji oraz do właściwego rozwoju płodu.

Problem z utrzymaniem prawidłowej wagi nie wpływa korzystnie na płodność. Zarówno otyłość jak i niedożywienie może obniżyć płodność nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Ogromne znaczenie mają również niedobory pokarmowe lub nadużywanie niektórych składników dostarczanych z pożywieniem, jakość węglowodanów, wpływających na stężenie glukozy we krwi oraz tłuszczów. Nadwaga i otyłość to częste przyczyny nie tylko problemów z zajściem w ciążę. To również często powód ciążowych komplikacji, takich jak m.in.; niewłaściwa masa urodzeniowa dziecka, cukrzyca, nadciśnienie, jak również większe ryzyko urodzenia dziecka z niższym ilorazem inteligencji!

Planując ciążę warto sprawdzić swój stan odżywienia u dietetyka. Analiza składu ciała pozwoli ocenić poziom tkanki tłuszczowej, której nadmiar najczęściej jest odpowiedzialny za zaburzenie płodności. Warto wprowadzać zmiany odpowiednio wcześniej. Jeśli jest potrzeba stopniowo zmniejszać wagę ciała pod okiem doświadczonego dietetyka, bez restrykcyjnych diet i uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, które będą wstępem do stałej zmiany stylu życia z korzyścią oczywiście dla dziecka 🙂

S. Leszczyńska „Dieta dla płodności”

Pamiętaj! Właściwe odżywianie jest fundamentem rozwoju kolejnego zdrowego organizmu! Jeśli omawiany problem dotyczy również Ciebie zapraszamy do współpracy, jesteśmy tu po to, by Ci pomóc :)!