Smaczny i prosty sposób na przemycenie dziecku awokado!

Awokado – skarbnica składników odżywczych, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ryzyko miażdżycy oraz poprawiają metabolizm. Owoc ten dostarcza również cennych przeciwutleniaczy, takich jak: witamina E, A i C oraz sporo potasu, który reguluje gospodarkę elektrolitową i warunkuje prawidłową pracę układu sercowo- naczyniowego. Regularne spożywanie awokado poprawia funkcjonowanie mózgu, zwiększa pamięć i koncentrację. Jest jednym z nielicznych naturalnych źródeł glutationu, substancji, która uznawana jest za jeden z najważniejszych antyoksydantów, poprawiająca wydajność układu immunologicznego i zwiększająca odporność organizmu na infekcje. Ponadto awokado korzystnie wpływa na wchłanianie substancji odżywczych i zmniejsza stany zapalne jelit. W awokado znajduje się spora dawka luteiny, przeciwutleniacza, który ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju oraz pracy oczu.

Jeśli już przekonałyśmy Cię do tego „maślanego” owocu, zapraszamy do wypróbowania przepisu, prosto od dietetyka, na przepyszny koktajl z awokado 🙂

Awokado Dobry Dietetyk Częstochowa

Składniki na kakaowy koktajl z awokado:
dojrzałe awokado, ok. 30-40g
dojrzały banan, ok. 130g
płaska łyżeczka kakao
mleko 2% lub jogurt naturalny ok 150 ml (bez mleka w proszku w składzie).

Wszystkie składniki zmiksuj na jednolitą masę, w razie potrzeby rozcieńczenia dodaj wodę.

 

Te i inne koktajle znajdziesz w naszych programach żywieniowych 🙂
Chcesz zadbać o prawidłowe odżywianie Twojego dziecka? Nie wiesz, jak prawidłowo i zdrowo komponować posiłki? Zapraszamy do współpracy z dietetykiem!
Klinika Twojej Diety, tel. 793979676